Header image
طراحی وب تهران وب

وب چیست؟

ژوئن 26, 2019وب

وب چیست؟

وب نام مشترک برای گستره جهانی وب است،یک زیر مجموعه از اینترنت شامل صفحاتی است که توسط یک مرورگر وب قابل دسترسی است.

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که وب مشابه اینترنت است و از این اصطلاح استفاده می کنند در حالی که اصطلاح اینترنت در واقع به شبکه جهانی سرورها اشاره دارد که باعث به اشتراک گذاری اطلاعات روی وب می شود.

بنابراین ،هرچند وب بخش بزرگی از اینترنت را تشکیل می‌دهد اما آنها یکسان نیستند.

صفحات وب در یک زبان به نام زبان نشانه گذاری(hypertext html) فرمت شده اند.این زبان است که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق لینک ها و صفحات در وب بر روی وب کلیک کند .وب برای استفاده از داده ها و به اشتراک گذاری اطلاعات از پروتکل    (http-https ) استفاده می کنند.مرورگرهایی مانند google chorme, Internet Explorer , Mozilla firefox برای دسترسی به اسناد وب یا صفحات وب استفاده می شوند که از طریق لینک ها متصل می شوند.

وب تنها یکی از راههایی است که اطلاعات در اینترنت به اشتراک گذاشته می‌شود.

وب سایت چیست؟

یک وب سایت مجموعه ای از صفحات وب است که به طور عمومی قابل دسترسی هستند و یک نام دامنه مشترک دارند.

وب سایت ها می توانند توسط یک فرد، گروه ،شرکت یا سازمان ایجاد و نگهداری شوند تا برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند.وب سایت ها در انواع مختلفی از جمله سایت های آموزشی، سایت های خبری ، انجمن ها ، سایت های رسانه های اجتماعی، سایت های تجارت الکترونیک و غیره قرار میگیرند.

صفحات درون یک وب سایت معمولاً ترکیبی از متن و رسانه های دیگر هستند.جالب است بدانید، قوانینی وجود ندارد که فرم وب سایت را تعیین کند هر شخصی می تواند وب سایت را هر جور که می خواهد طراحی کند.

وب سایت ها توسط دامنه هایی طبقه بندی می شوند که عبارتند از وب سایت دولتی=gov)goverment) ,وب سایت های موسسات آموزشی=edu)education) , وب سایت سازمان های غیردولتی= org)organization) ،وب سایت های تجاری=info )information)و دامنه مدرن و پرطرفدار=com)commercial)

گستره جهانی وب

جالب است بدانیم که طراحی وب اولیه مجموعه ای از سایت های مبتنی بر متن بود

معنی جهانی (www) شبکه ای از محتوای آنلاین است که درHTMLفرمت شده است و از طریق  html قابل دسترسی است.که می توانند از طریق اینترنت قابل دسترسی باشند وب جهانی در ابتدا در سال ۱۹۹۱ توسط Tim Berners-Lee  طراحی شد.گستره جهانی وب اغلب به سادگی به عنوان وب نامیده می‌شود.

گستره جهانی وب،همان چیزی است که اکثر مردم به آن فکر می کنند این همه صفحات وب،تصاویر ، فیلم ها و سایر محتوای آنلاین است که می تواند از طریق یک مرورگر وب قابل دسترسی باشد.در مقابل ، اینترنت ،اتصال شبکه ای است که به ما اجازه می دهد تا ایمیل و دسترسی به وب جهانی را به دست آوریم .


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند