Header image
طراحی و توسعه وب

طراحی وب و توسعه وب

ژوئن 20, 2019طراحی

طراحی و توسعه وب
طراحی و توسعه وب

تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب چیست؟

برای اینکه بتوانیم تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب را متوجه شویم سوال های متفاوتی به ذهنمان خطور می‌کند از جمله،نقش طراح چیست؟چه کارهایی در طراحی وب انجام می‌شود؟ آیا طراحی وب و توسعه وب همانند هم هستند؟‌ آیا اصطلاحات آنها قابل تعویض و معنای مشابهی دارند؟؟
پاسخ دادن به همه ی این سوال ها کار چندان ساده و راحتی نیست. نقش هر یک کاملاً متفاوت از دیگر است. اما اجازه دهید نگاهی به نقش ها و روش های مختلف طراحی وب و توسعه وب داشته باشیم.

طراحی وب سایت:

در نظر داشته باشید که طراحی سایت توسط  اشخاصی  انجام می شود که یک ایده را به یک طراحی بصری جذاب تبدیل می کنند و در طراحی خود از خواسته های کاربران در طراحی کل وب سایت استفاده می کنند.

طراحان وب همانند معماران ساختمان هستند ، همانطور که معمار طرح ساختمان را طراحی میکند طراح وب هم سایت را طراحی میکند .

طراحان وب نقش دشواری دارند که غالباً کم اهمیت دیده می‌شود. طرح ها خود نیازمند یکپارچه سازی بهترین خواسته های کاربر هستند تا بتوانند یک محیط بسیار جذاب و مورد استقبال کاربر را طراحی کنند. آنها باید یک ایده و خواسته را از نوشتن تغییر دهند تا به یک طرح قابل استفاده و جذاب دست پیدا کنند.اگر یک استراتژی طراحی مناسب در مراحل اولیه پروژه اعمال نشود،یک وب سایت نمی‌تواند بزرگ باشد. امروزه طراحان وب در همان سطح از توسعه دهندگان وب رتبه بندی می شوند.
طراحان وب یک کتابخانه کامل از تکنیک های استراتژی برای خود ساخته اند. آنها فقط با خواندن و یا فکر کردن درباره مشخصات یا ویژگی های مورد نیاز، یک وب سایت کامل ایجاد نمی کنند بلکه با دامنه شروع می کنند در ابتدا تقریباً طرح ها را در ذهن خود قرار می دهند و با طرح یا پیش نویس طرح شروع می کنند.
توسعه وب :
می توان گفت توسعه دهندگان وب اشخاصی هستند که طرح را به وب سایت می دهند توسعه‌ دهندگان وب از زبان های وب و ابزار های نرم افزاری برای توسعه طراحی و قابلیت وب سایت استفاده می کنند جالب است بدانید توسعه دهندگان وب معمولاً به دو دسته تقسیم می‌شوند:
۱.توسعه دهندگان front-end
۲.توسعه دهندگانback-end
توسعه دهندگان front-end را به عنوان ارتباط بین طراحان وب و توسعه دهندگان back-end میبینیم،بطوریکه داشتن دانش کمی از هر دو ، به توسعه دهنده front-end اجازه می دهد یک وب سایت کاملا کارآمد را ایجاد کند.

توسعه دهندگان front-endاز سه زبان اصلی استفاده می کنند ، زبان نشانه گذاری بیش از حد متن Html ، صفحات سبک کاوش Css و جاوااسکریپتJs. با استفاده از این زبان ها ، یک توسعه‌ دهنده قادر به ایجاد یک وب سایت کامل است.

توسعه دهندگان back-end کسانی هستند که اطلاعات سرور و درخواست ها را کنترل می‌کنند.معمولا یک وب سایت نیاز به خدمات پشتیبانی دارد اگر حاوی اطلاعات پویا باشد.توسعه دهنده از زبان های سرور مانند php یا Asp.net استفاده می کنند و با استفاده از زبان هایی مانند AQL یا MY SQL مینویسند.

وظایف و نقش اصلی توسعه دهنده وب:

۱.ایجاد رابطه بین کاربر با وب سایت، این رابطه توسط توسعه دهندگان front-end با استفاده از زبان هایcss، htmlو js ساخته شده است.
۲.توسعه دهندگان front-end طرح طراحی نشانه گذاری را برای توسعه دهندگانback-end ارائه می دهند تا بتوانند یک وب سایت پویا را اجرا کنند و تمام اطلاعات مورد نیاز را در سرور و پایگاه داده ها ارائه دهند.

۳.توسعه دهندگان back-end پایه اصلی وب سایت را با استفاده از زبان هایphpو mySQl ایجاد می کنند

۴.هر دو توسعه دهندهای back-end و front-end می توانند از محیط های توسعه یا IDE ها (محیط توسعه مجتمع) استفاده کنند که این ابزار نرم افزاری است که در آن کد و ساختار وب سایت را می سازند.

۵.توسعه دهندگان وب همچنین ممکن است از ابزارهای نسخه برداری برای حفظ سابقه قبلی سایت استفاده کنند این کار به آنها کمک میکند تا در صورت نیاز به سرعت و بدون زحمت به نسخه قبلی unbroken بازگردانند.


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند