Header image
طراحی وب سایت

طراحی وب سایت چیست

ژوئن 17, 2019طراحی

طراحی وب سایت چیست

طراحی وب فرآیند مفهوم سازی،برنامه ریزی و ایجاد مجموعه ای از فایل های الکترونیکی است که تعیین طرح،رنگ ، سبک متن، ساختار، گرافیک، تصاویر و استفاده از ویژگی های تعاملی می باشد که از طریق آن صفحات را به کاربران سایت ارائه می دهد.
طراحی وب سایت حرفه ای کمک می‌کند که کسب و کار هر شخصی به صورت آنلاین قابل اعتماد باشد.طراحان وب همیشه با در نظر گرفتن نیازها و خواسته های مشتریان،روند طراحی وب سایت را طی می کنند.طراحان وب می توانند از چندین اصول اولیه برای رسیدن به یک طرح زیبا برای یک وب سایت استفاده کنند که نگاهی کوتاه به این اصول می اندازیم.
اصول طراحی:
۱.تعادل:برای طراحان وب ایجاد یک طرح متعادل بسیار مهم است.یعنی در طراحی وب به عناصری همچون رنگ و حجم دقت میکنیم تا با استفاده از نسبت صحیح هر یک بتوانیم یک وب سایت متعادل را طراحی کنیم.
۲.کنتراست:در تئوری رنگ ، رنگ های متضاد در مقابل یک رنگ دیگر در چرخه ی رنگ قرار می گیرد.طراحان وب باید قادر به طراحی سایت با توجه به قرارگرفتن این رنگ ها در کنار هم باشند
۳.تاکید:تاکید،یک اصل طراحی است که در برجسته کردن عناصر خاصی از طرح وب سایت به طور عمدی ایجاد شده است.
۴.ثبات:تکرار یا ریتم نامیده می‌شود،انطباق یک اصل طراحی وب سایت است.در نظر گرفتن این نکته باعث می‌شود کاربر تجربه ی خوبی از بازدید وب سایت شما داشته باشد.
۵.وحدت:وحدت،رابطه بین بخش های مختلف طرح وب سایت و ترکیب کلی آنهاست
نحوه ساخت وب سایت ها:

طراحی وب فرایند ایجاد وب سایت است که شامل جنبه های مختلفی از جمله طرح بندی صفحه وب،تولید محتوا و طراحی گرافیک می باشد.

در حالی که اصطلاحات طراحی وب و توسعه وب اغلب به طور متناوب استفاده می‌شود،طراحی وب از لحاظ فنی یک زیر مجموعه از رده گسترده تر توسعه وب است.
وب سایت ها با استفاده از زبان های برنامه نویسی چون Html ,php,Aspxو غیره ایجاد می گردد.طراحان وب،صفحات وب را با استفاده از تکنیک های مدرن ایجاد می‌کند.
طرح بندی و ظاهر عناصر در یک صفحه وب به طور معمول با استفاده از Css ویا استایل تعریف می شود.در نتیجه،بیشتر وب سایت ها شامل ترکیبی از Html,Css,php,Aspx است که نحوه قرار گرفتن هر صفحه در مرورگر را مشخص می‌کند.
برخی از طراحان وب ترجیح می دهند که صفحات را خودشان کدنویسی کنند در حالی که برخی دیگر از سایت های طراحی کمک گرفته و فرایند بهینه سازی سایت را نیز به آن می سپارند. یکی دیگر از راه های پرطرفدار و محبوب برای طراحی وب سایت ها استفاده از سیستم مدیریت محتواcms مانند وردپرس و جوملا است این خدمات قالب های وب سایت های مختلفی را ارائه می دهند که می تواند به عنوان نقطه شروع برای یک وب سایت جدید مورد استفاده قرار گیرد.
وب سایت ها می توانند محتوا را اضافه کنند و طرح بندی را با استفاده از یک رابط مبتنی بر وب سفارشی کنند.اگر به دنبال یک سایت اختصاصی و بهینه مطابق با الگوریتم های روز گوگل هستند تهران وب کنار شماست.


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند