سئو سایت فروشگاهی

Header image
سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی

آوریل 2, 2021سئو

داشتن یک سایت فروشگاه اینترنتی به‌منظور فروش بیشتر محصولات همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران سایت خواهد بود. اهمیت تجارت الکترونیک در جهان به حدی است که فروش آنلاین موفق مطابق با استانداردهای روز موتورهای جستجوی باعث افزایش درآمد مؤثر شما می‌شود. این طبیعی است که در سطح اینترنت بسیاری از سایت‌های فروشگاهی در حوزه‌های تخصصی بایکدیگر به رقابت بپردازند بنابراین اکثر این سایت‌ها همواره با چالش‌های بزرگ و کوچک روبرو خواهند بود. درصورتی‌که نیاز به خدمات سئو سایت فروشگاهی را دارید و می‌خواهید کمی در این مورد اطلاعات مفیدی کسب کنید با ما همراه باشید.

سئو فروشگاه اینترنتی

اگر به دنبال یک مشاور حرفه‌ای سئو برای سایت فروشگاه اینترنتی خود می‌باشید و می‌خواهید هم‌زمان آموزش سئو فروشگاهی را فرا بگیرید سایت تهران وب همواره در تمامی مراحل در کنار شما خواهد بود. اگر می‌خواهید تا با فروش محصولات خود در صفحه اول Google باشید بایستی همین امروز اقدام نمایید. فرصت‌سوزی در این شرایطی که هر زمان ممکن است دیگر نتوانید بزرگ شوید کاری بسیار پرریسک است.

اهمیت تجارت الکترونیک و SEO در کنار هم باعث شده مدیران این‌گونه سایت‌ها همواره به دنبال آموزش‌های لازم برای سئو فروشگاه اینترنتی و در اختیار داشتن مشاوره‌های تضمینی و تخصصی باشند. به همین دلیل این نگرانی را ما درک کرده‌ایم و سعی نموده‌ایم با توجه به نیاز مشتریان برای انواع سایت‌های فروشگاهی خدمات طراحی سایت فروشگاهی و سئو را به صورت کاملاً اصولی و حرفه‌ای ارائه دهیم. آیا شما علاقه‌مند به مطالعه روش‌ها و تکنیک‌های رایگان سئو سایت فروشگاهی در این مقاله هستید پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱- پیدا کردن کلمات کلیدی

اولین مرحله از آموزش سئو فروشگاهی آشنایی با نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی یا همان کیورد ریسرچ خواهد بود. اگر می‌خواهید مشتریان جدید و بالقوه‌ای داشته باشید و همچنین در عنوان محصولات رقابتی خود در گوگل نمایه شوید. اولین گام پیداکردن کلمات کلیدی اصلی و فرعی برای سایت‌های شما است. این امر باعث خواهد شد شما مانند یک آهنربا برای مشتریان خود رفتار کنید و یک فرصت مناسبی را برای پیشی گرفتن از رقبا به خود بدهید.

اما این نکته را خوب دقت کنید که هر کلمه کلیدی لزوماً نباید اهداف اصلی شما باشد زیرا ممکن است جذب مشتری بالایی نداشته باشد. به طور کلی سئوکاران به کلمات کلیدی متکی هستند که هم نرخ بازدید بیشتری دارد و هم در گوگل بیشتر جستجو شده و در رتبه عالی خواهند بود.

۲- از لینک های داخلی استفاده کنیم

اینکه بگویم همه سایت‌های فروشگاه اینترنتی بایستی دارای صفحات زیادی باشند واقعاً کم‌لطفی است. بهترین روش برای در دسترس بودن صفحات برای مخاطبین رعایت این نوع ساختار اصلی خواهد بود. بهتر است در یک سایت تجارت الکترونیک به این شکل ساختار قالب را طراحی کنیم. صفحه اصلی، دسته‌بندی محصولات یا همان صفحات فرود،و سپس محصولات. این موارد به ترتیب از صفحه اصلی تا محصولات یک قاعده کلی است تا مشتریان بتوانند تجربه جستجوی بهتر و بیشتری در سایت برای خرید محصولات داشته باشند.

از طرفی می‌توانید با ثبت برخی مقالات و نوشته‌ها در بخش Blog به بخشی از صفحات فرود و یا دسته‌بندی‌ها لینک دهید. بهتر است پیوند به صفحه اصلی را به‌صورت متناسب در صفحات مختلفی قرار دهید اما نباید در این مورد زیاده‌روی نمایید. گاهی اوقات می‌توانید در مابین پست‌ها و یا مقالات خود تصاویر را نیز به یک صفحه پیوند دهید. البته بایستی از خاصیت Alt نیز استفاده نمایید.

امروزه اکثر قالب‌های فروشگاه اینترنتی برای انواع سایت‌های با زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی چون Aspx و یا PHP تقریباً سعی در رعایت ساختار بهینه پیوندهای داخلی هستند از جمله وجود breadcrumbs و یا navigation bar.

استفاده از navigation bar یا همان نوار پیمایش بیشترین سود را به فروشگاه‌های آنلاین و دسترس به انواع صفحات در منوها و یا صفحات فرود و محصولات خواهد داد.

استفاده از breadcrumbs به‌نوعی یک مسیر هدایت در بالای پست‌ها و یا محصولات ایجاد می‌کند و باعث خواهد شد ربات‌های جستجو و یا مشتریان در صفحات شما سردرگم نشوند.

از طرفی همواره محصولاتی وجود دارند که متناسب با موجودی انبار ممکن است از دسترس خارج شوند بنابراین به هیچ وجه صفحات مربوط به این محصولات را از سایت حذف نکنید زیرا توسط گوگل ایندکس شده‌اند و ممکن است بعداً مجدداً در دسترس قرار گیرند.

۳- از ساختارهای سازمان‌یافته استفاده کنید

امروزه بهترین استراتژی در سئو فروشگاه اینترنتی بهبود schema markup یا همان نشانه‌گذاری داده‌های ساختاری سایت‌ها است. شاید از خود بپرسید که داده‌های ساختاری چرا این‌قدر مهم به نظر می‌رسد؟ در واقع داده‌های ساختاری برای Google بسیار اهمیت دارد و کمک خواهد کرد تا صفحات شما را بهتر درک کنند.
زمانی که شما در یک صفحه از تکنیک schema markup استفاده می‌کنید گوگل می‌تواند اطلاعات بیشتر از آن صفحه را در موتورهای جستجو قرار دهد که برای مشتریان بالقوه بسیار مفید خواهد بود. طبق تجربه ثابت شده این صفحه‌ها نسبت به صفحه‌های عادی نرخ کلیک بیشتری دارند؛ بنابراین بهترین توصیه تیم تهران وب به شما استفاده از ساختارهای سازمان‌یافته خواهد بود.

۴٫ فروشگاه اینترنتی خود را ایمن کنید

به نظر شما امنیت در فضای مجازی چه‌قدر مهم است؟ امن بودن یک سایت علاوه بر اینکه در نشت اطلاعات و سرقت توسط هکرها جلوگیری می‌کند بلکه از آسیب‌ها و ضررهای مالی نیز هم برای کاربران و هم برای مدیران سایت‌ها جلوگیری کرده و نمی‌گذارد تا به اعتبار این‌گونه سایت‌ها لطمه‌ای وارد کند. امنیت فروشگاه اینترنتی را جدی بگیرید خصوصاً زمانی که قصد انجام سئو محصولات خود را دارید. مشتریان هنگام استفاده از وب‌سایت شما باید احساس امنیت کنند. با این روش‌های زیر می‌توانید تقریباً تا حدود قابل قبولی سایت خود را ایمن نمایید.

انتقال یک سایت از http به https: زمانی که سایت خود را به طور کامل با استفاده از تکنیک ریدایرکت ۳۰۱ به Https منتقل می‌نمایید نه تنها باعث امنیت قابل قبولی برای سایت خود خواهید شد. بلکه وقتی مرورگرها سایت شما را با پروتکل Https نمایش دهند علامت قفل را در ابتدای آدرس نشان خواهند داد. همین امر باعث می‌شود کاربران در آن صفحه بیشتر بمانند و به جستجو بپردازند.

استفاده از CDN: استفاده از CDN یا همان شبکه تحویل محتوا باعث خواهد شد سایت شما در برابر انواع حملات سایبری از جمله دیداس و خرابکاری‌ها در ناحیه سرور تقریباً ایمن باشد بنابراین توصیه تیم تهران وب به شما این است اقدام به خرید CDN امن نمایید.

به‌روزرسانی سایت و افزونه‌ها: چنانچه برنامه‌نویسان و توسعه دهندگان سایت‌های شما هرچند وقت یکبار یک به‌روزرسانی عمومی را منتشر نمودند حتماً اقدام به به‌روزرسانی نمایید. این بدان معنی است که نسخه‌های قبلی ممکن است دچار آسیب و یا روزنه‌های امنیتی برای هکران بوده باشند.

۵- فروشگاه خود را ریسپانسیو کنید

استفاده از یک سایت ریسپانسیو و یا موبایل فرندلی به عنوان اولین قانون ربات‌های جستجوی گوگل در رتبه‌بندی سایت‌ها خواهد بود. از طرفی این فاکتور در کنار سایر قوانین مهم دیگر در سئو داخلی سایت‌ها تأثیر بسیاری برای سایت‌های تجارت الکترونیک دارد. اگر فروشگاه اینترنتی شما هنوز موبایل فرندلی نمی‌باشد و تنها در نسخه‌های دسکتاپ نمایش داده می‌شود بدانید که مشتریان زیادی را از دست خواهید داد.

خدمات سئو سایت فروشگاهی از تهران

درصورتی‌که تخصص لازم را در انجام انواع سئو سایت‌های فروشگاهی از جمله سئو سایت فروشگاهی وردپرس و سایر مدیریت‌های محتوا را ندارید نگران نباشید. کارشناسان متخصص ما با سال‌ها تجربه در این امر و نمونه‌های موفق در کنار شما خواهند بود. ما با ارائه بهترین پکیج‌های اقتصادی در طراحی سایت و سئو در کنار شما خواهیم بود.


نظر ( 2 )

فروشگاه کالای ورزشی
آوریل 16, 2021

سلام ببخشید برای یک سایت فروشگاه کالای ورزشی چه قدر بایستی هزینه کنیم تا طراحی صفر تا صد با اصول سئو انجام بشه این فرآیند چه قدر زمان بر هست؟

iranpoor
آوریل 16, 2021

سلام دوست عزیز برای استعلام دقیق قیمت و هزینه زمان با کارشناس ما و شماره درج شده در سایت ارتباط بگیرید.


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند