سئو سایت خبری

Header image
سئو سایت خبری

سئو سایت خبری

مارس 20, 2021سئو

سایت‌های خبری امروزه به‌عنوان یکی از داغ‌ترین موضوعات از منابع اطلاعاتی و خبری در سراسر جهان می‌باشند. دیگر دوران خواندن روزنامه در عصر فناوری و دیجیتال به سر رسیده است البته همچنان این روند ادامه دارد ولی خواندن خبر و وقایع روز از سایت‌های خبری به‌عنوان بهترین منابع معتبر و همیشه در دسترس بسیار گسترده‌تر است. جامعه ما با خواندن اخبار روز و اطلاعات دقیق از منابع معتبر قوی‌تر خواهد شد بنابراین این همان چیزی است که یک روزنامه‌نگار، و یا مردم عادی جامعه از سایت‌های خبری انتظار دارند.

سایت‌های خبری روز به لطف فناوری و علم سئو می‌توانند در فضای مجازی دیده شوند؛ بنابراین مفهوم سئو سایت خبری به عنوان یک منبع مهم همواره نکاتی را در بر دارد تا مدیران خبرگزاری ها، افراد متخصص و یا روزنامه نگاران بتوانند با استفاده از رعایت برخی موارد به اهداف خود دست یابند.

سئو سایت خبری چیست و چه مزایایی دارد؟

اکنون‌که فضای خبر در جهان طرف‌داران زیادی دارد. اعلام اخبار واقعی و با کیفیت بسیار مهم است. باتوجه‌به اینکه ممکن است برخی سایت‌های خبری اخبار جعلی را به جهت افزایش بازدید منتشر کنند دانستن مفهوم SEO و کلمات مهم و استفاده درست از آن در انتشار منابع معتبر خبری امری لازم و ضروری برای بقای سایت‌های خبری خواهد بود.

رسیدن به موقعیت‌های برتر در موتورهای جستجو از جمله Google کار ساده‌ای نیست. از طرفی روزنامه‌نگاران و یا خبرنگارانی که در فضای خبری کار می‌کنند مسلماً تخصص SEO را ندارند و از طرفی رقابت در این عرصه بسیار نزدیک به هم خواهد بود. دانستن استراتژی‌های بروز برای بهینه‌سازی سایت‌ها و آنالیز سایت خبری با هدف بهبود موقعیت کلیدواژه‌ای در موتورهای جستجو در میان نتایج ارگانیک گوگل نیازمند تلاش بیشتر خواهد بود.

مزایای سئو برای سایت خبری و آموزش به کارکنان یکی از راه‌حل‌های اساسی برای سازگاری با صنعت اطلاعات در عصر دیجیتال خواهد بود. این امر کاملاً طبیعی است وقتی‌که خبرگزاری که قبلاً با استفاده از روزنامه‌های چاپی تبدیل به یک سایت اینترنتی خبری در فضای مجازی شده است بایستی برای جذب مخاطب به دنبال تقویت راهبردی سایت خود باشد. اگر میخواهید در مورد سئو سایت های مختلف اطلاعات کسب کنید پیشنهاد خواهیم کرد لینک زیر را نیز مطالعه نمایید.

بیشتر بدانید: نکات مهم در سئو سایت ورزشی

قابلیت دیده‌شدن

بسیاری سایت‌های از جمله سایت‌های فروشگاهی، خبری، شرکتی، ورزشی و غیره همواره به دنبال کسب موقعیت‌های برتر در نتایج رتبه‌بندی Google خواهند بود. اما برآوردها نشان می‌دهد که تنها ۰٫۷۸ % از کاربران بر روی لینک‌های سایت در صفحات دوم گوگل کلیک می‌کنند. بنابراین SEO برای این‌گونه سایت‌ها کمک می‌کند تا در صفحه اول و به‌صورت کاملاً طبیعی ظاهر شوند. مگر اینکه به دلیل نقض برخی موارد و شرایط گوگل توسط این موتور جستجو جریمه شوند.

ترافیک ارگانیک

موقعیت برتر در Google نه‌تنها باعث می‌شود بهترین متن‌ها و اخبار شما در صفحات بالاتری ظاهر شوند بلکه باعث خواهد شد بیشتری نرخ کلیک را داشته باشند. زمانی که کاربران بر روی لینک‌های شما کلیک می‌کنند. آمار ترافیک ارگانیک شما نیز بالا می‌رود. این به این معنی است شما نیازی به پرداخت هزینه‌های سرسام‌آور تبلیغات کلیکی و یا دیجیتالی نخواهید داشت و از طرفی مخاطبین شما کاملاً هدفمند و بالقوه به سایت شما سر بزنند.

کسب درآمد

زمانی که سایت‌های خبری معتبر وارد فضای دیجیتال می‌شوند بایستی طرح‌ریزی درستی برای کسب در آمد خود و بقا در این محیط داشته باشند؛ بنابراین با افزایش تعداد خوانندگان که با استفاده از تکنیک‌های بروز بهینه‌سازی سایت هدایت شده‌اند. می‌توانند به کسب درآمد درست و هدفمند برسند.

افزایش قدرت و اعتبار

لینک‌هایی که در چند نتیجه اول از صفحه گوگل ظاهر می‌شوند. در فضای مجازی به‌نوعی اعتبار کسب می‌کنند. از دید موتورهای جستجو چون گوگل آنها را مهر تأیید می‌زند و به همین ترتیب در بالاترین رده‌ها قرار می‌گیرند کمتر پیش می‌آید که نزول کنند. دلیل اصلی افزایش قدرت و اعتبار سایت نیز همان محتوای با کیفیتی است که کاربران از خواندن آن لذت می‌برند. حتی اگر بخشی باشد که کاربران بتوانند با مدیران به سؤالات خود پاسخ دهند نیز در این امر تأثیرگذار خواهد بود.

اصول سئو سایت خبری
اصول سئو سایت خبری

اصول SEO برای سایت خبری، مفاهیم اصلی که باید بدانید

از مهم‌ترین فاکتورها و اصول اولیه SEO شناسایی رفتار مخاطبین و اهداف آن است. اول‌ازهمه شما باید بدانید که مأموریت اصلی ربات‌های جستجوی Google سازماندهی تمام اطلاعات در سطح اینترنت است تا بتواند بهترین پاسخ‌ها را در نتایج جستجو به مخاطبین عرضه کند. به همین دلیل است که گوگل به‌عنوان غول فناوری‌های پیشرفته در موتورهای جستجو از ربات‌ها و الگوریتم‌های مختلفی بهره می‌برد تا محتوای وب را دیده و به‌نوعی فهرست‌بندی و رتبه‌بندی نماید. به همین دلیل برای اینکه ربات‌ها بتوانند صفحات مختلف سایت‌های شما را ببینند و ایندکس نمایند. بایستی بتوانند متون شما را به‌راحتی پیدا کرده و درک کنند. این همان اولین و اصولی‌ترین گام SEO برای کلیه سایت‌ها از جمله سایت‌های خبری خواهد بود.

بد نیست بدانیم گوگل از اولین زمان ایجاد در سال ۱۹۹۸ میلادی تا به امروز به طور مداوم در حال تکامل الگوریتم‌های خود است. تا بتواند رتبه‌بندی دقیقی برای وب‌سایت‌ها در نتایج جستجو تعریف کند. این متن تعریفی از SERP خواهد بود.

ساختار سایت خبری

بازاریابان دیجیتال و متخصصان سئو همیشه در مورد ظاهر سایت اهمیت بالایی برخوردار هستند و معتقدند این امر روی سلامت سایت در موتورهای جستجو تأثیرگذار است. ساختار سازمان‌یافته و فیزیکی سایت متأسفانه همواره موضوعی است که به طور صریح به آن اشاره نمی‌شود. اما دارای سلسله‌مراتبی است که چگونگی رسیدن به صفحه اول گوگل را آسان خواهد کرد. گرچه ساختار بهینه و ایده‌آل سایت خبری بدون شک یکی از مؤلفه‌های حیاتی برای موفقیت است اما به‌تنهایی کافی نخواهد بود. ما در این بخش برخی از مهم‌ترین مؤلفه‌های ساختار داخلی سایت را بررسی خواهیم کرد.

تگ‌های مرتبط با سایت خبری

Tag در سایت‌های مختلف از دید موتورهای جستجو به‌عنوان مهم‌ترین فاکتور در سئو داخلی خواهد بود. تگ‌های مرتبط با سایت‌های خبری باعث خواهند شد سرعت ایندکس متون و اخبار توسط موتورهای جستجو بالا رفته و امتیاز بالاتری نسبت به سایر رقبا دریافت کنند. اگر بخواهیم دو نمونه از این تگ سایت خبری را نام ببریم به تگ Standout و تگ News_ keywords اشاره خواهیم کرد.

تگ Standout

زمانی که سایت‌های خبری مشهور برخی اخبار را به نقل از یک منبع معتبر بیان می‌کنند. می‌توانند با استفاده از این تکنیک منبع اصلی را منتشر کنند. ربات‌های گوگل با دیدن این کلمات کلیدی منابع اصلی خبرها را شناسایی کرده و به سایت‌های مرجع و مبدا امتیاز بالایی می‌دهند. حال فرض کنید یک خبر اختصاصی تهیه کردید. این روش باعث خواهد شد شما به‌عنوان مرجع خبر شناسایی شوید و رتبه بهتری در گوگل بگیرید.

تگ News_keywords

متای جدید News_keywords توسط گوگل استفاده می‌شود که آن را به عنوان یک متای جادویی برای سایت‌های خبری معنا می‌کند. این متا تگ صرفاً باعث ارتقا سایت نمی‌باشد اما باعث خواهد شد در ساختار داخلی سایت، موتورهای جستجو متون و اخبار را بهتر درک کنند.

سئو داخلی و سئو خارجی سایت خبری

به طور کلی معیارهای مهمی که گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌های مختلف استفاده می‌کند به‌عنوان عوامل رتبه‌بندی نامیده می‌شود. از مهم‌ترین عوامل رتبه‌بندی یک سایت در موتورهای جستجو عوامل درونی و بیرونی یک صفحه و یا سایت است. On-page SEO یا همان سئو داخلی صفحات تمامی عناصر مربوط به کدهای صفحه را بررسی می‌کند. این عوامل شامل عنوان صفحه، URL، تصاویر، سرعت صفحه و همچنین تولید محتوا است. به این ترتیب است که Google می‌تواند درک بهتری از محتوای شما داشته باشد و بتواند آن را به‌عنوان تجربه مفید از خزیدن در سایت شما به بازدیدکنندگان در صفحات اول نشان دهد.

اما از طرف دیگر Off-page SEO یا همان سئو خارجی از خارج از صفحات سایت به سایت شما نگاه می‌اندازد. این به این معنی است که از سایت‌های دیگر پیوندها و یا متون شما بررسی دقیق می‌کند و به‌اصطلاح به آن نیز بک‌لینک می‌گویند. موتور جستجو به‌خوبی می‌فهمد که این سطح قدرت و قابلیت اطمینان از بک‌لینک‌ها می‌تواند مفید باشد و یا مضر به همین دلیل است که سئوکاران به بک‌لینک‌ها نگاه دشوارتر و تخصصی‌تری دارند. از طرفی طبق قوانین گوگل بهینه‌سازی سئو خارجی بر اساس دریافت پیوندهای بیشتر و معتبر از سایت‌هایی که دارای مجوز قانونی در وب بوده و مورد اعتماد است اهمیت ویژه‌ای دارد.


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند