Header image
تبلیغ رپورتاژ چیست و چه کاربردهایی دارد

رپورتاژ چیست

سپتامبر 2, 2019وب

رپورتاژ چیست

تبلیغات در فضای مجازی انواع خاصی دارد که رپورتاژ یک نوع از این تبلیغات است , این تبلیغات میتواند در اشکال مختلف  رسانه ای شود که در قالب مقاله و یا تبلیغ محصول یا خدمات به مخاطب خاص ارسال می گردند.

در این نوع آگهی ها اساس کار حمایت از سایت و محصولات بوده و در قالب محتوای متنی و تصویری در مجلات , سایت ها , شبکه های اجتماعی و روزنامه ها بسیار دیده می شود .

بازاریابان و کارشناسان محتوا از مقالات تبلیغاتی به عنوان بخی از استراتژی بازاریابی محتوا در حوزه خدمات و محصولات خود بهره می برند , ایجاد نوعی خارق العاده از محصولات تبلیغاتی در آگهی رپورتاژ نیاز به آموزش دارد .

تبلیغات رپورتاژ یک تبلیغ معمولی نیست

تبلیغات رپورتاژ نوع مدرنی از آگهی دادن و تبلیغات بومی به حساب می آید , تبلیغات رپورتاژ میتوانند اطلاعات دقیقی را در مورد یک محصول و یا چند محصول به مخاطبان خاص خود داده و تاکتیب بازاریابی نوین را در دست گیرند .

تکنیک ساخت رپورتاژ آگهی

امروزه ساخت رپورتاژ از نیازهای ضروری در علم سئو می باشد ,  به عنوان یک تاکتیک قابل اعتماد در علم بهینه سازی موتورهای جستجو به نظر می رسد رپورتاز فضای تبلیغاتی کاملا موثر و پر معنا و دقیق به عنوان یک مقاله تبلیغاتی به حساب می آید .

تبلیغات رپورتاژ نوعی خاص از تبلیغات مدرن بوده که به صورت مقاله , یا یکی قطعه از مقاله در یک سایت , نشریه و مجلات  خبرگزاری های معتبر منتشر می شود .

این یک راه عالی برای تبلیغ یک محصول با نشان دادن ارزش آن و ارائه اطلاعاتی در مورد محصولی است که یک آگهی معمولی قادر به ارائه آن نیست. این چیزی است که باعث می شود تبلیغات رپورتاژ  بسیار مؤثر از تبلیغات معمولی باشد.

content-writing

نحوه نوشتن مقاله تبلیغاتی

یکی از مهمترین بخش های ایجاد یک مقاله تبلیغاتی موثر ، اطمینان از محتوای متن و اطلاع رسانی به خواننده است. نسخه باید جالب ، قانع کننده و سرگرم کننده باشد تا توجه خواننده را به خود جلب کند.

سر تیتر رپورتاژ

تبلیغات  رپورتاژ ، برخلاف تبلیغات معمولی ، فقط برای جلب مخاطب و فروش یک محصول تاثیر گذار تر هستند . به همین دلیل است که عنوان شما ، که اولین چیزی است که خواننده شما می بیند ، باید یک عنوان حرفه ای باشد. این عنوان باید جذاب ، سرگرم کننده و قانع کننده باشد. باید خوانندگان را کنجکاو کرد و به آنها دلیل داد که چرا باید مقاله را بخوانند یا درباره محصول بیشتر بدانند.

یک تیتر عالی می تواند مقاله تبلیغاتی شما را خراب یا نابود کند.

به همین دلیل است که ایده های طوفانی در تولید یک رپورتاژ ممکن اسن عناوین و مطالبی را بیان کند که هزاران بیننده داشته باشد . پس بر روی عنوان تمرکز واقعی داشته باشید .

حوزه فعالیت خود را کشف کنید

مقاله تبلیغاتی شما  قرار است در سایت و یا مجلاتی منتشر می شود که از قبل دارای لحن ، فرم و سبک خاصی است. به همین دلیل برای شما بسیار مهم است که یک بخش تبلیغاتی بنویسید که متناسب با لحن ، برند ، سبک و قالب انتشار باشد.

اگر مقاله تبلیغاتی شما با محتوای انتشاراتی تداخل داشته باشد ،  مثلا یک مطلب در خصوص طراحی سایت را بخواهید در یک سایت دانشجویی بزنید خوب این مطلب شاید گنگ به نظر بیاید و مخاطب چندانی نداشته باشد اما اگر سایت هدف هم حوزه و هم حیطه شما باشد بسیار تاثیر گذارتر خواهد بود .

نکته : در تبلیغات رپورتاژ خوانندگان بلافاصله آنرا برای آنچه می خوانند فراخوانی می کنند:  این یک تبلیغ شفاف است.

تبلیغات خلاقانه به کار ببرید

تبلیغات رپورتاژ کاملاً متفاوت از تبلیغات معمولی کار می کنند. در حالی که تبلیغات معمولی برای فروش ساده یک محصول  به صورت بصری برای مصرف کنندگان جذاب است استفاده می شود ، یک آگهی تبلیغاتی رپورتاژ میتواند نوعی  داستان یک محصول را بیان می کند و جزئیات و ویژگی های خاصی راجع به آن ارائه می دهد که می تواند برای مشتری آینده نگر جذاب  باشد.

هدف از تبلیغات رپورتاژ این است که به احساسات خواننده آن  وارد شوید و آنها را به نوعی دیگر هوشمندانه ترتبدیل کنید. باید ارتباط مستقیمی با شخص ایجاد کرد و داستانی منحصر به فرد را بیان کرد که فراتر از حد فروش است.

مقاله تبلیغاتی که شما می نویسید باید باعث شود که برند شما اصالت داشته باشد. یک تبلیغ معتبر که باعث ایجاد ارتباط معنی دار با مشتری می شود ، اثربخشی تبلیغ را افزایش داده و داستانی را بیان می کند که فراتر از فروش است.

خدمات ارائه شده را کاملا درک کنید

چه شما در حال نوشتن مقاله تبلیغاتی برای محصول خود هستید یا برای محصول مشتری ، بسیار مهم است که شما این محصول را در داخل و خارج بدانید , بشناسید و درک کنید. شما باید در مورد محصول متخصص باشید تا بتوانید داستانی را بگویید که اصلی و اصیل باشد. شما باید بتوانید به خوانندگان نشان دهید که چگونه یک محصول می تواند برای آنها و زندگی آنها ارزش قائل شود و چگونه می تواند برای آنها مفید باشد. این باعث افزایش اعتبار نوشتن شما می شود و اعتبار را به تبلیغ می افزاید.

در بازاریابی فروش رپورتاژ فراتر از فروش است

 آگهی رپورتاژ شما باید داستانی را بیان کند که احساسات خواننده را دگرگون کند. به همین دلیل باید از فروش زیاد خودداری کنید. آگهی های تبلیغاتی فرصتی را برای شما فراهم می کنند که فراتر از محدودیت های یک تبلیغ معمولی باشید. این فرصتی است برای ارائه اطلاعات با ارزش و محتوای ارزشمند به مخاطبان خود و در عین حال فروش و تبلیغ یک سرویس.

شما باید برای یک مخاطب ارزش قائل شوید که از سطح فروش فراتر رود. محتوای ارزشمند بنویسید و فقط از اطلاعات فروش استفاده کنید تا به خوانندگان در مورد مزایای محصول شما و چگونگی کمک به آنها  فراخوان حرفه ای را به گوششان برساند

آگهی فراخوان بدهید

دقیقاً همانطور که باید تبلیغات خود را با یک تیتر عالی ، قانع کننده و جالب شروع کنید ، باید با فراخوانی به فعالیت خاتمه دهید که به خواننده قدم بعدی را برای آگاهی بیشتر در مورد مزایا ی محصول نشان دهید.

از تقاضای عمل خود برای تقویت ارزش محصول استفاده کنید و سعی نمایید با تکنیک مهم افراد و مخاطب را مجبور به استفاده نماید .

این ترفند می تواند از طریق فرم ثبت نام  و یا دکمه خرید و بسیاری موارد دیگر در انتشار رپورتاژ باشد .

همچنین باید اطلاعات مربوط به تماس یا پیوندهایی را برای کسب اطلاعات بیشتر ارائه دهید تا خواننده پس از اتمام خواندن مقاله گزینه های بیشتری را داشته باشند

در مقاله بعدی به معرفی ۹ مرحله ساخت رپورتاژ خواهیم پرداخت


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند