Header image
رفع خطاهای وردپرس

رفع خطای وردپرس

ژانویه 14, 2020طراحی , وب

همه ما میدانیم که خطاهای رایج در وردپرس بسیار زیاد است اگر به دنبال رفع خطای وردپرس هستید این مقاله آموزشی راهگشا خواهد بود .

در حالی که سیستم وردپرس کارکرد بسیاری آسانی دارد لذا خطاهای متداول در این CMS  میتواند مدیران و کاربران را دچار سردرگمی کند .

در تهران وب ما این بخش را در دو بخش تفکیک خواهیم کرد بخش اول ۵ خطای رایج  و بخش دوم ۵ خطای مهم را در دو پست منتشر میکنیم

در این پست ۵ خطای رایج از وردپرس را معرفی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید

نکته مهم : قبل از تلاش برای رفع هرگونه خطای وردپرس لطفا از تمامی اطلاعات خود در سایت بک آپ بگیرید

با هم نگاهی کنیم به اینکه چگونه معمولی ترین خطاهای وردپرس را یک به یک رفع نماییم

۱-  رفع خطای Internal Server Error

internalservererror
internalservererror

شاید یکی از گیج کننده ترین خطاهای رایج در وردپرس خطای سرور داخلی یا Internal Server Error می باشد البته بعضی اوقات هم خود را با خطای ۵۰۰ Internal Server Error نشان میدهد .

دلیل : این خطا زمانی رخ می دهند که سرور شما قادر به تشخیص محل مشکل نخواهد بود خطای سرور داخلی معمولا ارتباط مستقیم با کانفیگ نادرست سرور و یا هاست شما خواهد داشت لذا کشف این مشاله ممکن است کمی دشوار باشد .

یکی از مهمترین راهنماها برای کشف محل ارور سرور داخلی بخش Error Log  در هاست شما است شما در این بخش میتوانید موارد و جزئیات خوبی را مشاهده کنید

در برخی مواقع بهتر است حالت دیباگ وردپرس را فعال کنید روش فعال کردن دیباگ  به این صورت است فایل wp-config.php موجود در public_html هاست را باز نموده و مقدار WP_DEBUG’ را به true تغییر دهید

۲- رفع خطای Syntax Error

syntaxerror
syntaxerror

این خطا معمولا زمانی رخ میدهند که میخواهید قطعه کدی را در وردپرس اضافه نمایید و یا اینکه به طور اتفاقی داده ای را از دست داده باشید یا اینکه مثلا در نصب پوسته و قالب وردپرس ایرادی وجود دارد و سایت شما با این ارور مواجه شده است .

این کار به یک خطای تجزیه و تحلیل کد های php  میگویند که ممکن است برای هر کسی رخ دهد .

Parse error- syntax error, unexpected $end in /public_html/site1/wp-content/themes/my-theme/functions.php on line 278

در پیغام خطای بالا یک خطای غیر منتظره در کد و محل اسکریپت را در خط ۲۷۸ نشان می دهد برای رفع این مشکل باید از طریق ابزار Notepad  به دنبال تکه کد خراب و یا آلوده باشیم .

۳- رفع خطای ایجاد اتصال به پایگاه داده وردپرس

errordbconnection
errordbconnection

این پیام نیز کاملا روشن است که وب سایت شما قادر به اتصال به پایگاه داده  و یا اطلاعات مای اسکیول شما نخواهد بود این ممکن به دلایل مختلف از جمله مشکلات MySQL و یا تغییر رمز و اطلاعات پایگاه داده و عدم اعمال در کانفیگ وردپرس نیز باشد .

لذا معمولا در شرایطی رخ خواهد داد که کاربر مورد نظر اعتبارنامه لازم برای بانک اطلاعاتی را درست وارد نکرده و یا تغییر داده است .

۴- رفع سفید شدن سایت وردپرس

whitescreenerror
whitescreenerror

صفحه سفید مرگ و سفید شدن وردپرس چه بخش مدیریت و یا صفحه اصلی و سایر بخش ها معمولا بدون هیچ گونه خطا و پیام مبنی ایجاد می شود لذا همین امر باعث شده یکی از گیج کننده ترین مشکلات و خطاهای رایج وردپرس باشد زیر تقریبا می شود گفت پیدا کردن سرنخ برای این ارور بسیار مشکل است .

بیشتر مواقع دلیل این ارور می تواند به محدودیت حافظه php  اشاره کرد لذا در برخی سرور ها به دلیل عدم پیکربندی نامناسب وی سرور نیز می تواند دچار این اختلال شود .

این خطا معمولا به یک صفحه سفید و بودن پیام خطا منتهی خواهد شد این امر باعث ایجاد تداخل در خدمات رسانی سایت و تاخیر در ارائه جزییات به کاربران خواهد بود .

۵- چگونه می توان خطاهای ۴۰۴ را برطرف کرد

error404wpposts
error404wpposts

صفحه ۴۰۴ به معنی صفحات حذف شده از سایت بوده که به این صفحه منتقل می شود لذا علائم این خطا نیز می تواند متفاوت باشد برخی اوقات رخ داده که کاربر می خواهد به صفحه مدیریت وردپرس وارد شود و با این خطا روبرو می گردد لذا ممکن است آدرس مدیریت وردپرس و یا پیوندهای یکتا برای پست ها از بخش تنظیمات تغییر کرده باشد به همین دلیل این مورد از شایع ترین دلیل ارور ۴۰۴ نات فاند خواهد بود


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند