Header image
سئوی وردپرس

راهنمای سئو وردپرس بخش اول

اکتبر 22, 2019سئو

راهنمای سئو وردپرس

راهنمای سئو وردپرس بخش اول را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد لذا برای ترافیک بیشتر با ما همراه باشید.

بهبود سئو وردپرس شما برای ترافیک بیشتر به وب سایت شما بسیار مهم است. متاسفانه بیشتر راهنماهای SEO WordPress که در اینترنت یافت می شود برای شروع کار کاربران جدید بسیار فنی است.

اگر نسبت به افزایش ترافیک وب سایت خود جدی هستید ، باید به بهترین شیوه های ارائه شده توسط سایت تهران وب  توجه کنید.

در این راهنما ، ما نکات برتر سئو را با شما به اشتراک میگذاریم تا به شما در بهبود سئو وردپرس کمک کرده و ترافیک ارگانیک تری داشته باشید.

شاید از بسیاری کارشناسان وردپرس شنیده اید که مدیریت محتوای وردپرس ذاتا سئو فرندلی است ( یعنی برای سئو ساخته شده است ) , در واقع به همین دلیل است که بسیاری از افراد وردپرس را برای شروع وبلاگ نویسی و سایت طراحی سایت انتخاب میکنند .

درست است وردپرس این اطمینان را به کاربران میدهد که کدی که برای سایت ایجاد میکند از بهترین روش های سئو است اما اگر میخواهید حداکثر تلاش های سئو خود را انجام دهید باید کارهای بیشتری را انجام دهید .

ما چندین مرحله عملی داریم که شما باید برای بهینه سازی مناسب سایت  خود در WordPress استفاده کنید.

سرفصل های کلی این مقاله به شرح زیر است که در چند بخش جداگانه منتشر خواهیم کرد پس باما همراه باشید

فهرست مطالب سئو

سئو چیست؟

 • چرا SEO مهم است
 • مبانی سئو وردپرس

تنظیمات قابلیت مشاهده سایت 

 • استفاده از ساختار URL دوستانه SEO در وردپرس
 • WWW در مقابل غیر WWW در URL ها

بهترین افزونه SEO WordPress

 • انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress
 • نقشه های XML در WordPress اضافه کنید
 • سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید
 • بهینه سازی پست های وبلاگ خود برای سئو

بهترین روش های سئوی وردپرس

 • استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها در WordPress
 • پیوند داخلی را به یک عادت تبدیل کنید
 • نظرات وردپرس را بهینه کنید
 • پیوندهای خارجی NoFollow در وردپرس
 • پست های کامل در مقابل خلاصه ها (گزیده ها)

سرعت و امنیت برای SEO WordPress

 • سرعت و عملکرد سایت خود را بهینه کنید
 • بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای سئو
 • امنیت و ایمنی سایت وردپرس شما
 • استفاده از SSL / HTTPS را شروع کنید

مقدمه اصول سئوی وردپرس

ما می دانیم که ایده بهینه سازی برای وردپرس می تواند برای مبتدیان نگران کننده باشد ، به خصوص اگر شما یک متخصص فناوری  نیستید.

اما نگران نباشید – لازم نیست خود را درگیر مسائل پیچیده کنید . برای یادگیری اصول اولیه سئو از اینجا شروع کنید و سپس می توانید آنها را در وب سایت شخصی خود استفاده کنید.

سئو چیست؟

سئو چیست
سئو چیست

SEO مخفف عبارت Optimization Engine Search است. این یک استراتژی است که توسط صاحبان وب سایتها  برای استفاده از رتبه بالاتر در موتورهای جستجو خواهان ترافیک بیشتری هستند.

بهینه سازی موتور جستجو مربوط به فریب Google یا بازی سیستمی نیست. این به سادگی در مورد ایجاد وب سایتی است که از کد و قالب بندی بهینه استفاده کرده است و پیدا کردن وب سایت شما برای موتورهای جستجو را آسان می کند.

وقتی افراد در وب برای مباحثی که می نویسید در اینترنت جستجو می کنند ، محتوای بهینه شده موتور جستجو در نتایج جستجو بالاتر ظاهر می شوند ، و افراد بیشتری را در وب سایت خود مشاهده می کنید.

چرا SEO مهم است

موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع ترافیک برای اکثر وب سایتها هستند.

Google و سایر موتورهای جستجو از الگوریتم های پیشرفته ای برای درک و رتبه بندی مناسب صفحات در نتایج جستجو استفاده می کنند. اما این الگوریتم ها کامل نیستند – آنها هنوز هم برای کمک به درک شما در مورد محتوای شما به کمک شما نیاز دارند.

اگر محتوای شما بهینه نشده است ، موتورهای جستجو نمی دانند چگونه آن را رتبه بندی کنند. نتیجه آن این می شود حتی اگر محتوای خوبی بنویسید شاید وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نگردد لذا افراد مرتبط نمیتوانند مطالب شما را پیدا کنند .

برای همه صاحبان مشاغل بسیار مهم است که موتور جستجوی وب سایت خود را دوستانه جلوه دهند ، تا بتوانند ترافیک جستجوی خود را به حداکثر برسانند.

مبانی سئوی وردپرس

یادگیری چند نکته اساسی SEO برای بهینه سازی سایت شما می تواند باعث افزایش چشمگیر ترافیک وب سایت شما شود.

برای استفاده از تکنیک های زیر نیازی به نبوغ فناوری ندارید. اگر قبلاً از WordPress استفاده می کنید ، پس آنچه را لازم دارید دریافت کرده اید!

بیایید بهینه سازی وب سایت خود را شروع کنیم. راستی قبل از شروع کار بد نیست در مورد  هاست وردپرس نیز اطلاعاتی کسب نمایید.

تنظیمات قابلیت مشاهده سایت خود را بررسی کنید

وردپرس با یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب سایت شما از موتورهای جستجو همراه است. هدف از این گزینه این است که قبل از آماده شدن برای عمومی شدن ، به شما فرصت دهید تا در وب سایت خود کار کنید.

با این حال ، گاهی اوقات این گزینه می تواند به طور تصادفی بررسی شود و باعث می شود وب سایت شما در دسترس موتورهای جستجو لیست گردد

اگر وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید از این بخش دسترسی موتور جستجو به محتوای سایت را نگرفته باشید .

به سادگی به قسمت  تنظیمات سایت وردپرس خود وارد شوید و از تنظیمات »صفحه خواندن بازدید کنید و تیک گزینه آخر را برداشته و ذخیره نمایید .

قابلیت نمایش وردپرس
قابلیت نمایش وردپرس

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات ، روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

استفاده از ساختار URL دوستانه SEO در وردپرس

URL های دوستانه SEO شامل کلماتی هستند که به طور واضح محتوای صفحه را توضیح می دهند  و خواندن آنها توسط انسان و موتورهای جستجو آسان است.

Some examples of SEO friendly URLs are:

https://tehranweb.org/blog

توجه کنید که این URL ها قابل خواندن هستند و یک کاربر می تواند فقط با دیدن متن URL آنچه را که در صفحه مشاهده خواهد کرد ، حدس بزند.

?So what does a non-SEO friendly URL look like

https://tehranweb.org/blog

توجه کنید که این URL ها از اعدادی نامربوط به محتوا استفاده می کنند ، و یک کاربر نمی تواند با مراجعه به URL حدس بزند که در صفحه چه چیزی را پیدا خواهد کرد.

استفاده از ساختار پیوند دوستانه SEO ، شانس شما را برای دستیابی به موقعیت های بهتر در نتایج جستجو بهبود می بخشد.

شما باید از صفحه تنظیمات »صفحه پیوندها بازدید کنید. گزینه  post  name را انتخاب کنید و سپس روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

ساختار پیوند وردپرس
ساختار پیوند وردپرس

توجه: اگر وب سایت شما بیش از ۶ ماه در حال فعالیت است ، لطفا ساختار پیوند خود را تغییر ندهید مگر اینکه از گزینه اعداد استفاده کنید. اگر از روز و نام یا ماه و نام استفاده می کنید ، استفاده از آن را ادامه دهید.

با تغییر ساختار پیوند خود در یک سایت مستقر ، تمام تعداد اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه SEO خود را برای همیشه به دنبال خواهید داشت.

اگر اجبار در تغییر ساختار پیوند خود هستید ، یک حرفه ای را استخدام کنید ، بنابراین آنها می توانند ریدایرکتهای مناسبی را تنظیم کنند. اما باز هم امکان از دست دادن سهم خود در موتورهای جستجو را خواهید داشت.

wwwیابدون www  مسئله اینست !

استفاده سایت با www یا بدون www بستگی به انتخاب اولیه شما دارد ممکن است بخواهید سایت شما  با یکی از این دو روش باز شود لذا برای ایجاد آن میتوانید از روش های زیر بهره ببرید

ساختار آدرس کلی سایت وردپرس
ساختار آدرس کلی سایت وردپرس

تغییر مسیر www به غیر www

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.yourdomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://yourdomain.com/$1 [L,R=301]

تغییر مسیر بدون www  به www

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^example.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.example.com/$1 [L,R=301,NC]

بهترین افزونه سئوی وردپرس

یکی از بهترین بخش ها در مورد وردپرس این است که افزونه وردپرس برای هر کاری استفاده می شوند و در مخزن وردپرس این پلاگین ها وجود دارند.

 پلاگین seo  نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران افزونه سئوی وردپرس وجود دارد که انتخاب بهترین افزونه SEO  ممکن است تازه کاران را سر در گم کند .

به جای نصب افزونه های جداگانه برای کارهای شخصی SEO ، ما به شما کمک می کنیم بهترین افزونه SEO WordPress را که تمام این کارها را انجام می دهد ، انتخاب کنید و ۱۰۰٪ رایگان است.

انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress

هنگامی که صحبت از انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress  می شود ، شما به احتمال زیاد انتخاب های خود را به دو راه حل محبوب کاهش می دهید: Yoast SEO یا All in One SEO Pack.

آنها هر دو راه حل مؤثر هستند ، و ما انشالله به زودی مقایسه این دو افزونه را در پست های سایت منتشر خواهیم کرد .

درtehranweb ، ما از Yoast SEO استفاده می کنیم ، بنابراین در آموزش آتی ما از Yoast SEO برای تصاویر و نمونه ها استفاده خواهیم کرد.

 


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند