ثبت نظر در گوگل مپ

آشنایی با نحوه ثبت نظر در گوگل مپ برای هر کسب و کار

آشنایی با نحوه ثبت نظر در گوگل مپ برای هر کسب و کار

جولای 29, 2022آموزش

یکی از امکانات خوب در نقشه گوگل این است که کاربران می‌توانند با استفاده از یک حساب جیمیل در گوگل مپ اقدام به ثبت نظر نمایند. شما می‌توانید با اختیار نظر منفی و یا نظر مثبت خود را در مورد یک کسب‌وکار در گوگل مپ به اشتراک بگذارید. این قابلیت هم در وب‌سایت Google Maps و هم در برنامه تلفن همراه بوده و علاوه بر گذاشتن نظر در گوگل مپ می‌توانید هم‌زمان با اضافه کردن عکس از یک مکان و انتخاب ستاره امتیاز دهید و از کسب‌وکار مربوطه حمایت کنید. ما در این مقاله از سایت تهران وب چند موضوع را در خصوص نحوه نظر دهی در گوگل مپ بررسی می‌کنیم اگر برای اولین با می‌خواهید از این امکان استفاده کنید با ما همراه باشید.

 • شما می‌توانید برای مکان‌های مختلف ازجمله رستوران‌ها، جاذبه‌های گردشگری و یا حتی مکان‌های دیگر در Google Maps نظرات خود را منتشر کنید.
 • ثبت نظر در گوگل مپ کمک می‌کند تا دیگران بتوانند در مورد کسب‌وکار موردنظر اطلاعات بیشتری کسب کنند.
 • اگر می‌خواهید نظرات Google Maps شما برای افراد مختلف مخفی باشد بایستی نمایه خود را محدود کنید.
گذاشتن نظر در گوگل مپ
گذاشتن نظر در گوگل مپ

چگونه در گوگل مپ نظر بدهیم؟

برای نوشتن نظر در نقشه گوگل در وب‌سایت Google Maps و یا اپلیکیشن گوگل مپ بایستی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در ابتدا حتماً بایستی وارد حساب جیمیل خود شویم.
 • به آدرس maps.google.com بروید و یا در تلفن همراه خود اپلیکیشن Google maps را بازکنید.
 • مکانی را که می‌خواهید بر روی نمایه آن ثبت نظر کنید کافی است جستجو کرده و روی آن کلیک کنید.
 • در قسمت نمایه گوگل مپ بر روی Write a review کلیک کنید تا نظر خود را ثبت کنید.
نحوه نوشتن نظر در Google
نحوه نوشتن نظر در Google
 • در برنامه اپلیکیشن گوگل مپ نیز بایستی بر روی تب Reviews در بالای صفحه کلیک کنید و در قسمت Rate & review، روی ستاره‌های نظر دهی ضربه زده و نظر خود را ثبت کنید.
ثبت نظر در اپلیکیشن گوگل مپ
ثبت نظر در اپلیکیشن گوگل مپ
 • هم در وب‌سایت و هم در برنامه تلفن همراه به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که در آن می‌توانید رتبه‌بندی ستاره نظر دهی را اضافه نموده و در قسمت باکس متن، نظر خود را ارسال کرده و همچنین عکس‌های مدنظر خود را نیز از مکان موردنظر آپلود نمایید.
 • زمانی که مرحله ثبت نظر در گوگل مپ به پایان رسید بر روی دکمه نهایی ارسال نظر کلیک کرده تا بتوانید نظر خود را عمومی کنید.

نکته: شما با عمومی کردن نظر این اجازه را به دیگران می‌توانید تا نظر شمارا در مورد کسب‌وکارها مشاهده کنند. لذا در دادن نظر دقت کنید که از دستورالعمل‌های قانونی گوگل پیروی کرده باشید. در غر این صورت طبق قوانین گوگل ممکن است نظر شما حذف و یا اگر نسبت به مکان غیرواقعی باشد حساب شما را تعلیق کند.

چرا نظرات گوگل مپ مهم هستند؟

زمانی که شما در نقشه گوگل در مورد کسب‌وکار موردنظر، نظر خود را منتشر می‌کنید درواقع می‌خواهید تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر تجربه شما در مورد کسب‌وکار ثبت‌شده در گوگل مپ مثبت بود دیگر کاربران نیز می‌توانند به آن اعتماد کرده و از خدمات آن استفاده کنند. علاوه بر این دادن نظر مثبت و ۵ ستاره در گوگل مپ می‌تواند به سئوی گوگل مپ کسب‌وکار موردنظر کمک کند. از سوی دیگر اگر شما یک نظر منفی را بر روی کسب‌وکار ثبت نمایید. می‌توانید به کاربران دیگر کمک کنید تا در وقت و پول خود در هنگام استفاده از خدمات صرفه‌جویی کرده و به دنبال دیگر کسب‌وکارها باشند.

قوانین ارسال نظر در نقشه گوگل

برای اینکه نظر شما در Google Maps باقی بماند، باید از قوانین گوگل پیروی کنید. شما بایستی واقعاً از کسب‌وکار موردنظر اطلاعات دقیق داشته باشید و نبایستی از کلمات اغراق و یا حتی افتراآمیز استفاده کنید. نظر شما نبایستی کپی باشد و یا عیناً مطابق نظرات دیگر کاربران ثبت شود. از طرفی نبایستی از کلمات جنسی، توهین‌آمیز و یا متضاد با منافع استفاده شود. (این نکته در نظر بگیرید، به‌هیچ‌وجه از خدمات پولی ثبت نظر بر روی گوگل مپ استفاده نکنید؛ زیرا طبق قوانین ارسال نظر در گوگل مپ کاربرانی که اقدام به بازبینی و یا ثبت نظر می‌کنند نبایستی درازای دریافت پول این کار را انجام دهند). شناسایی چنین کاربرانی با استفاده از فرآیند رفتار سنجی پیچیده‌ای صورت می‌گیرد که برای گوگل تشخیص آن آسان خواهد بود.

از طرفی کاربران دیگر می‌توانند درصورتی‌که به نظری مغرضانه رسیده‌اند آن را به گوگل گزارش دهند و اگر Google با ارزیابی آن‌ها موافق کند نظر غیرواقعی و مغرضانه در گوگل مپ حذف می‌شود و یا ممکن است در بدترین شرایط حساب سوءاستفاده کننده را تعلیق کند.

بعد از ارسال نظر در گوگل مپ چه اتفاقی خواهد افتاد؟

به‌صورت کلی نظرات شما در گوگل مپ کاملاً عمومی است؛ بنابراین افراد دیگر می‌توانند سایر نظرات، تصاویر و یا حتی رتبه‌بندی‌هایی که داده‌اید را مشاهده کنند. درصورتی‌که به‌عنوان یک کاربر Local Guides هستید می‌توانید با نظر دادن، افزودن تصاویر و یا حتی افزودن مکان در گوگل مپ امتیاز کسب کرده و همچنین به ویژگی‌های جدید گوگل دسترسی پیدا کنید.

چگونه نظرات گوگل مپ را مخفی کنیم؟

ممکن است بخواهید نظرات ثبت‌شده بر روی کسب‌وکارهای مختلف را به دلایل شخصی مخفی نماید. برای انجام این کار هم در وب‌سایت گوگل مپ و هم در اپلیکیشن گوگل مپ شما بایستی ابتدا تنظیمات محدودیت را اعمال کنید به این معنی که تنها افرادی را تأیید کنید که به‌عنوان دنبال کننده شما هستند.

برای مخفی کردن نظر در گوگل مپ از طریق وب سایت Google map به شرح زیر عمل کنید:

 • ابتدا وارد وب سایت گوگل مپ شوید.
 • بر روی نماد سه خط افقی در گوشه بالای سمت چپ کلیک کنید.
مخفی کردن نظر در سایت گوگل مپ
مخفی کردن نظر در سایت گوگل مپ
 • در نوار کناری سمت چپ روی متن Your contributions کلیک کنید.
 • حال در تب Contribute روی تنظیمات پروفایل کلیک کنید.
آموزش مخفی کردن نظرات گوگل مپ
آموزش مخفی کردن نظرات گوگل مپ
 • در پنجره پاپ آپ (نمایه خود) بر روی دکمه کشویی کلیک کرده و آن را از حالت آبی (روشن) به حالت خاکستری (خاموش) تبدیل کنید.
نحوه مخفی کردن نظرات در اپلیکیشن گوگل مپ
نحوه مخفی کردن نظرات در اپلیکینش گوگل مپ

روش مخفی کردن نظرات گوگل مپ در تلفن همراه

 1. ابتدا برنامه Google Maps را بازکنید.
 2. بر روی نماد جیمیل خود در گوشه سمت راست بالای صفحه تاچ کنید.
 3. در منو کشویی بازشده روی بخش تنظیمات ضربه بزنید.
 4. در بخش تنظیم حساب خود گزینه Personal content را انتخاب کنید.
 5. حال به بخش تنظیمات پروفایل شخصی خود رفته و بر روی دکمه جابجایی محدود ضربه بزنید تا از حالت خاکستری به آبی تبدیل شود.

پست های مرتبط

سئو گوگل مپ
۱۰ روش مؤثر برای ارتقا رتبه و سئوی گوگل مپ

جولای 15, 2022سئو

اگر تابه‌حال برای بالا بردن رتبه سایت خود در گوگل مپ یا نقشه گوگل اقدام نکرده‌اید به جرات می‌توان گفت از همه رقبا عقب‌افتاده‌اید. افزایش رتبه سئو گوگل مپ به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که برای رشد کسب‌وکار خود بایستی انجام دهید. امروزه بسیاری از سایت‌ها و سئو کاران می‌توانند برای رشد کسب‌وکار شما …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند