Header image
خدمات ثبت سفارش دامنه

ثبت دامنه

نوامبر 10, 2019وب

ثبت دامنه

آیا به دنبال بهترین رجیستر دامنه های سال ۲۰۱۹ هستید؟ ثبت دامنه خدمات شرکت هایی هستند که مسئولیت ثبت نام و مدیریت نام دامنه برای همه وب سایت ها در سراسر جهان را دارند.

انتخاب رجیستر نام دامنه مناسب بسیار مهم است زیرا راه های زیادی برای فریب وجود دارد. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با مقایسه جوانب مثبت و منفی آنها ، بهترین ثبت دامنه  را انتخاب کنید.

در اینجا یک مرور اجمالی از مواردی که در این راهنما یاد خواهید گرفت ، آورده شده است.

  • ثبت نام دامنه چیست؟
  • ثبت کنندگان دامنه واقعاً چه کاری انجام می دهند؟
  • نحوه انتخاب ثبت دامنه مناسب
  • مواردی که باید در هنگام انتخاب ثبت نام دامنه از آن مراقب باشید
  • بهترین  سایت های ثبت کننده دامنه کدامند

ثبت نام دامنه چیست؟

ثبت نام دامنه  از جمله خدماتی است که شرکت های ثبت کننده دامنه به شما امکان می دهند نام دامنه یا (Domain name )  را خریداری و ثبت کنید. همه ثبت نام کنندگان دامنه بین المللی توسط ICANN (شرکت اینترنتی برای نام و آدرس دامنه های اختصاص داده شده) ، یک سازمان غیرانتفاعی که مسئولیت مدیریت نام دامنه ها را بر عهده دارد ، اعتبار می یابند.

نام دامنه استفاده از اینترنت را برای همه آسان می کند. بدون نام دامنه ، برای بازدید از وب سایت ها باید شماره های طولانی از شماره هایی به نام آدرس IP وارد کنید. مانند نام دامنه tehranweb.org

دامنه چگونه کار میکند
دامنه چگونه کار میکند

برای تهیه نام دامنه به طور گسترده ، ICANN به شرکتها اجازه می دهد تا برای اعتبار سنجی اقدام کنند و به یک ثبت کننده دامنه تبدیل شوند

این شرکت ها سپس برای فروش مجوزهای نام دامنه با یکدیگر رقابت می کنند که به شما امکان می دهد هنگام خرید نام دامنه خود از خدمات و ابزارهای بهتری بهره مند شوید.

ثبت کنندگان دامنه واقعاً چه کاری انجام می دهند؟

همه سوابق نام دامنه در یک بانک اطلاعاتی متمرکز به نام رجیستری ذخیره می شوند. برای شناسایی یک نام دامنه ، باید با تمام اطلاعات مرتبط با آن به آن بانک اطلاعاتی اضافه شود.

توسط ICANN به یک شرکت ثبت نام دامنه اجازه داده می شود از طرف شما تغییراتی در اطلاعات نام دامنه شما در پایگاه داده ایجاد کند. یک شرکت ثبت نام دامنه همچنین ابزارهایی برای استفاده آسان برای ایجاد آن تغییرات با استفاده از مرورگر وب شما فراهم می کند.

با این تفاسیر، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه به راحتی  خواهیم توانست بهترین شرکت ثبت دامنه را برای آدرس وب سایت خود انتخاب کنیم.

نحوه انتخاب ثبت دامنه مناسب

همه ثبت کنندگان دامنه مجاز به فروش همه پسوندهای نام دامنه نیستند. به عنوان مثال ، برخی از ثبت کنندگان دامنه فقط می توانند نام دامنه را با پسوندهای خاص کشور (مانند .ir ، .in ، یا .ly) بفروشند.

هر شرکت ثبت دامنه ممکن است خدمات مختلفی را به همراه ثبت نام دامنه ارائه دهد. برخی از ثبت نام ها ممکن است دامنه های ارزان قیمت را به عنوان پیشنهاد تبلیغاتی خود ارائه دهند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است افزودنی های رایگان برای جذب مشتری ارائه دهند.

هنگام انتخاب بهترین شرکت ثبت دامنه  ، ما چهار معیار زیر را بررسی می کنیم:

این چهار نکته به کاربران عزیز اطلاعات بیشتر را قبل از خرید دامنه خواهد داد

  1. دوره قیمت گذاری و ثبت نام

اولین چیزی که می خواهید بررسی کنید قیمت نام دامنه است. به عنوان مثال ، برخی از ثبت کنندگان دامنه ممکن است برای ثبت نام در سال اول قیمت های پایین تری ارائه دهند ، اما قیمت تمدید آنها می تواند متفاوت و به طور قابل توجهی بالاتر باشد.

می توانید نام دامنه را برای حداقل مدت ۱ سال ثبت کنید. با این حال ، برخی از شرکت ها ممکن است به یک دوره ثبت نام بالاتر از حداقل ۲ سال نیاز داشته باشند. شما می توانید یک بار نام دامنه را تا ۱۰ سال ثبت کنید.

اگر می خواهید یک آدرس وب جدید خریداری کنید ، بنابراین توصیه می کنیم نام دامنه خود را به مدت ۱ سال ثبت کنید. می توانید تمدید خودکار را برای دامنه خود روشن و فعال نمایید ، بنابراین دامنه شما منقضی نمی شود.

همچنین برای انتقال دامنه ، تمدید و سایر هزینه ها باید هزینه های اضافی را نیز بررسی کنید.

  1. انتقال دامنه

نام دامنه را می توان از یک  شرکت  به شرکت دیگری منتقل کرد. به طور معمول ، شما لازم نیست بلافاصله نام دامنه خود را منتقل کنید ، اما اگر از شرکت ثبت دامنه خود ناراضی نیستین ، باید این گزینه به راحتی در دسترس باشد.

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که نمی توانید در طول ۶۰ روز اول ثبت نام ، نام دامنه را منتقل کنید. این دوره اولیه توسط شرکت ICANN انجام می شود. پس از آن ، مجاز به انتقال آن به هر ثبت کننده دیگری خواهید بود .

بیشتر ثبت کنندگان دامنه انتقال نام دامنه را بدون هیچ هزینه اضافی آسان می کنند. با این حال ، برخی ممکن است سعی کنند آن را پیچیده تر کنند یا هزینه اضافی را پرداخت کنند.

اطمینان حاصل کنید که قبل از خرید نام دامنه از یک شرکت ثبتی  ، خط مشی انتقال دامنه را مرور کرده اید.

  1. سیاستهای انقضا دامنه

نام دامنه برای مدت زمان مشخصی ثبت می شود. می توانید ثبت دامنه خود را قبل از تاریخ انقضا تمدید کنید. با این حال ، اگر شما فراموش کردید که نام دامنه خود را تمدید کنید ، آن زمان منقضی می شود و هر کسی می تواند آن را ثبت کند.

برای مشاغل ، این بدان معنی است که شخصی می تواند نام دامنه خود را بدست آورد. برای اطمینان از این که چنین اتفاقی نیفتد ، می توانید تمدید خودکار را برای نام دامنه خود تنظیم کنید.

حتی اگر از ویژگی تمدید خودکار استفاده می کنید ، ایده خوبی است که سیاست منقضی شدن ثبت دامنه های خود را بررسی کنید. برخی از ثبت کنندگان دامنه حتی پس از انقضا یک دوره هدیه ارائه می دهند. این دوره هدیه اجازه می دهد تا نام دامنه منقضی شده خود را تمدید کنید.

ما شنیده ایم که ده ها داستان ترسناک از صاحبان مشاغل  که نام دامنه خود را از دست داده اند زیرا مثلا  کارت اعتباری آنها منقضی شده است ، دوره تمدید نیز از مدت زمان خود ساقط شده است . این یکی از دلایل بسیاری مهمی برای جلوگیری از این اتفاقات خواهد بود .

  1. خدمات اضافی

همچنین ممکن است بخواهید آنچه که سرویس های دیگر توسط ثبت دامنه شما ارائه می دهند را مرور کنید. در حالی که ممکن است در حال حاضر به این خدمات نیازی نداشته باشید ، خوب است بدانید آیا میتوانید آن را در اختیار داشته باشید .

این سرویس های افزودنی ممکن است شامل حریم خصوصی دامنه ، پارک دامنه ، محافظت از انقضا طولانی و موارد دیگر باشد. برخی از ثبت کنندگان دامنه حتی می توانند خدمات وردپرس ، خدمات میزبانی ایمیل ، طراحی سایت  ، خدمات بازاریابی ایمیل و موارد دیگر را بفروشند.

در پست آتی در خصوص بهترین شرکت های ثبت دامنه بین المللی بحث خواهیم کرد .


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند