تولید محتوای دیجیتال

Header image
تولید محتوا چیست

تولید محتوای دیجیتال

آوریل 9, 2020سئو

زمانی که وارد یک سایت می شوید و یا می خواهید یک روزنامه و یا خبری را بخوانید در واقع شما با متون نوشتاری مواجه خواهید شد که به آن تولید محتوای دیجیتال میگویند.

هر سایتی متناسب با موضوع تخصصی خود محتوایی سلیقه ای خواهد داشت که مخاطبین آنها به عنوان مصرف کننده نیاز به استفاده از آن دارند.

فن تولید محتوا در عصر ارتباط امروز باید به گونه ای باشد تا مخاطب از آن استقبال نموده و یا آن را برای دیگر مخاطبین به اشتراک بگذارد .

مدیران سایت ها برای ارائه محصولات و اخبار خوب به مخاطبین می بایست به فکر تولید محتوای دیجیتال بوده تا از این طریق با مخاطبان خود در فضای مجازی  ارتباط مستمر و مداوم داشته باشند .

کارشناس تولید محتوا کیست ؟

کارشناس تولید محتوا امروزه به افرادی تلقی می شوند که در ارائه و نشر محتوای متنی در سایت ها در موضوعات مختلف نقش اصلی دارند لذا برخی به عنوان عوامل پشت صحنه اقدام به تولید محتوای دیجیتال کرده و برخی نیز به صورت حضوری در حال تهیه محتوا برای سایت هستند .

کارشناس تولید محتوا هم میتواند مدیر یک سایت باشد و هم میتواند به عنوان یک متخصص در این امر به فعالیت بپردازد اما اینکه بگویم مدیران سایت به تنهایی همان کارشناس تولید محتوا می باشند تعریف اشتباهی است .

امروزه علم کارشناس تولید محتوا (Content production ) در کشورهای مختلف از جمله ایران رو به پیشرفت بوده و بسیاری از سایت های معتبر در صدد جذب و استخدام کارشناس تولید محتوا خواهند بود .

تجربه تولید محتوا توسط این افراد در یک حوزه نبوده از طرفی آنها  باید با اصول و مدل اولیه سئو کاملا آشنا باشند تا از املای دقیق برای تولید محتوای اختصاصی بهره ببرند .

نکته : تولید محتوای اختصاصی امروزه به عنوان یک اصل تلقی شده و همه کارشناسان تولید محتوا باید به آن توجه کنند .

در تولید محتوا چه خدماتی ارائه خواهد شد ؟

در هنگام تولید محتوا تنها محتوای نوشتاری برای پست های داخلی سایت مد نظر نیست , کارشناسان تولید محتوا در سطوح مختلف و در موضوعات تخصصی می بایست همواره به این اصل پایبند باشند که تولید محتوا علاوه بر سایت برای شبکه های اجتماعی , فیلم ها , روزنامه ها , کتاب ها و مقالات تخصصی بوده که نویسنده آن با داشتن مهارت و فن بیان می توانند به خلق یک محتوای تخصصی بپردازند .

در عصر اینترنت محتوا اصلی ترین استراتژی در مباحث دیجیتال مارکتینگ بوده و برای موفقیت در بازاریابی محتوا داشتن فن بیان در اولویت است .

تهران وب چه خدماتی برای تولید محتوا ارائه خواهد داد ؟

اگر مدیر یک سایت , شرکت و یا تجارتی هستید که میخواهید در تولید محتوای تخصصی و بهینه سازی سایت در موتور جستجو مجذوب مخاطبین شوید پیشنهاد ما استفاده از خدمات تولید محتوای دیجیتال بر اساس اصول حرفه ای سئو بوده که ما قادریم با تکیه بر تجربه ۱۵ ساله خود محتوای شما را از منابع کاملا اختصاص و هم حوزه تخصصی خود تولید و منتشر کنیم .

فرآیند تولید و انتشار محتوا در تیم طراحی سایت تهران وب توسط کارشناسان مجرب انجام می شود که تجربه تولید محتوا در سایت معتبر و بزرگ ایرانی را خواهند داشت .

مهارت طراحی و نگارش گرافیکی در تولید محتوا

محتوای برخی برندها و پست های رسانه های اجتماعی بسیار مهم است , برخی کسب و کارها برای ایجاد یک متن و محتوای اختصاصی در جهت انتشار ممکن است با سردرگمی هایی روبرو شده و یا به دلیل عدم تجربه نتوانند محتوای جذابی تولید کنند

همواره این نکته را در نظر بگیرید تولید محتوای جذاب در سئو وب سایت شما تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت .

موتور جستجوی گوگل همواره در تلاش است تا در نتایج جستجو دقیق و بی نقص باشد لذا بروز رسانی مداوم  و با برنامه ریزی سایت ها  و یا وبلاگ ها باعث می شود گوگل به محتواهای جدید اولویت داده و بر متون قدیمی ارجح تر باشند.

بنابراین این بدان معنی است اصلی ترین پادشاه استراتژی در اصول سئو , تولید محتوای اختصاصی است .

استراتژی محتوای وب سایت

استراتژی محتوا به برنامه ریزی جهت ایجاد و تولید محتوا تمرکز دارد , همانطور که نام برند شما شخصیت محصول شما است تولید محتوا چون تولید محتوای مقالات , تصاویر و اینفوگرافیک ها به همراه پادکست های صوتی به مجموعه ای از استراتژی های تولید محتوا اشاره دارد .

آشنایی با فرآیند تولید و انتشار محتوای دیجیتالی صرف نظر از اندازه در دستیابی به اهداف شخصی و تجاری کمک شایانی خواهد کرد .

استراتژی در تولید محتوای نوشتاری فرآیند توسعه و ایجاد متون بصری و یا نوشتاری است لذا دسته بندی های مختلف در محتوا نویسی متصور است مانند تولید محتوای تصویری و انیمیشن , تولید محتوای فیلم , تولید محتوای کتابهای الکترونیکی به صورت pdf , پست های وبلاگ و یا اینفوگرافیک ها .

اینکه بگوییم تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد در واقع به تعریف جزئیات محتوا نویسی چیست پاسخ داده ایم باید بدانیم که جزئیات تولید محتوا بسته به نوع محتوا متفاوت خواهد بود .

به عنوان مثال یک بلاگر ( وبلاگ نویس ) معمولا تنها یک نفر است و احتیاج به یک تیم محتوا نویسی ندارد لذا خود باید دست به کار شود اما یک برند و یا شرکت بسته به مقیاس گاهی اوقات نیاز به تیم تولید محتوای اختصاصی خواهد داشت از جمله نویسنده , کارشناس ارشد محتوا , متخصص گرافیک و سئو کار که در کنار هم تلاش خواهند نمود تا محتوای ارزشمند را تولید کنند.


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند