استراتژی لینک داخلی

Header image
استراتژی لینک داخلی

استراتژی لینک داخلی

نوامبر 13, 2020سئو

اگر به دنبال بهترین روش‌های استراتژی لینک داخلی در یک سایت هستید بایستی تکنیک‌های بروز الگوریتم‌های گوگل را مطالعه نمایید تا استراتژی لینک داخلی را برای عملکرد بهتر سایت خود فرابگیرید. ما در تیم تهران وب ۳ تاکتیک مهم سئو را برای ایجاد لینک داخلی در مابین محتوای یک سایت معرفی خواهیم کرد. اگر می‌خواهید از پیوندهای داخلی درون سایت با ظرفیت کامل استفاده کنید این راهنما را مطالعه نمایید.

ایجاد لینک‌های داخلی برای رعایت اصول و تکنیک‌های سئو راهنماهای زیادی دارد که بهتر است آنها را مطالعه و بهترین‌ها را جدا کرده و استفاده کنید. این راهنماها برای به حداکثر رساندن توانایی در بهره‌برداری از سئو داخلی یک سایت خواهد بود. ما همواره مشاهده کرده‌ایم که بسیاری از سئوکاران از تمام قدرت خود در ایجاد لینک داخلی استفاده نمی‌کند. آنها فکر می‌کنند پیوندهای داخل همیشه قدرتمند نخواهند بود. اما واقعیت داستان چیز دیگری است پس در ادامه با ما همراه باشید.

لینک داخلی و تأثیر آن در رتبه‌بندی سایت

امروزه ابزارهای زیادی برای رتبه‌بندی یک سایت معرفی می‌شوند. رتبه‌بندی دامنه یک سایت با نمایش نمره و امتیاز در گوگل و یا ابزارهای معتبری چون سایت Moz تهیه می‌شود. سایت Moz با استفاده از ابزار پیش‌بینی نرخ رشد و سیگنال‌های ورودی از لینک‌های با کیفیت و استاندارد و نمایش لینک‌های غیرطبیعی می‌تواند به مدیران سایت‌ها و یا سئوکاران کمک بسیاری نماید. یکی از این فاکتورهای برای اندازه‌گیری و آنالیز وضعیت یک سایت Domain Authority می‌باشد.

البته بایستی به این نکته توجه کنیم معیار Domain Authority توسط گوگل تأیید نشده است و تأثیری در SERP یک سایت نخواهد داشت.

تکنیک نرخ تعامل

نرخ تعامل در اصول و فاکتورهای بهینه‌سازی یک سایت بسیار مهم است. شما به‌عنوان مدیریت یک سایت اگر آن سایت به‌عنوان کسب‌وکار شما و یا نمایش برند شما باشد. بایستی همواره به دنبال موفقیت تمام‌عیار باشید. شما زمانی که لینک داخلی را در سایت اضافه می‌کنید در واقع به بازدیدکنندگان خود این امکان را می‌دهید که از سایر صفحات مرتبط با سایت و یا مطالب شما دیدن کنند.

این همان نرخ تعامل است به همین دلیل زمانی که شما یک لینک داخلی مرتبط به در مابین محتواهای خود اضافه می‌کنید موتور جستجوی گوگل با محاسبه نحوه پیوندهایی را که مردم واقعاً بر روی لینک‌های آن کلیک می‌کنند امتیاز و ارزش واقعی را محاسبه می‌کند.

مهم‌ترین نکته در بکار گیری تکنیک نرخ تعامل این است که استراتژی لینک داخلی خود را بر این مبنا قرار دهید که پیوند و یا لینک‌های خود را در کدام قسمت سایت قرار دهید. مثلاً آیا آن را مانند یک پست مرتبط در پایین صفحه و یا مقاله خود قرار می‌دهید؟ آیا این پیوندها در دید مخاطبین شما قرار می‌گیرد یا خیر؟ فکر می‌کنید بازدیدکنندگان شما بر روی این پیوندها کلیک می‌کنند.

بنابراین نرخ تعامل به‌عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین هدف شما در بیان استراتژی لینک داخلی باشد. شما بایستی معیارهای لینک‌سازی را به‌خوبی بدانید. در بخش‌هایی از پیوندهای متنی استفاده کنید که کاملاً قابل‌مشاهده برای مخاطبین و موتورهای جستجو باشند. اگرچه ما در این مقاله در مورد لینک‌های داخلی صحبت می‌کنیم اما بد نیست بدانید لینک‌های خارجی نیز تأثیر زیادی برای سئو دارند اگر طبق معیارها و استانداردهای الگوریتم‌های گوگل باشند.

در ادامه بد نیست مطلب مربوط به آشنایی با رپورتاژ را مطالعه نمایید زیرا امروزه بهترین روش برای ارزش داشتن پیوندهای خارجی یک سایت خواهد بود.

ارتباط موضوعی در لینک داخلی

یکی از مهم‌ترین فاکتورها و تکنیک‌های استراتژی لینک داخلی در یک سایت ارتباط موضوعی لینک‌ها خواهد بود. وقتی می‌گوییم ارتباط موضوعی به این معنا است که بایستی لینک‌ها به صفحات مرتبط هم موضوع پیوند داده شوند؛ بنابراین هر زمان مقاله و یا پست جدید را منتشر می‌کنیم به دنبال صفحاتی باشید که ارتباط موضوعی به محتوای شما داشته باشند و به توانید به بهترین روش آنها را به هم متصل کنید.

کاملاً واضح و روشن است پیوندهایی که از نظر موضوعی اهمیت کمتری دارند از ارزش کمتری برخوردار هستند. به همین دلیل با سنجش نرخ تعامل و نوع محتوا می‌توانید مشاهده کنید آیا این پیوندها از نظر موضوعی ارزش کمتری دارند یا خیر؟
از طرفی این مورد کاملاً طبیعی است بازدیدکنندگان دوست ندارند که بر روی لینک‌ها و یا پیوندهای کم‌اهمیت کلیک کنند. پس در این مورد نیز خوب دقت کنید.

به نظر می‌رسد که قوانین پیرامون استراتژی لینک داخلی چه داخلی و چه خارجی توسط الگوریتم‌های پاندا، پنگوئن و یا مرغ مگس خوار گوگل دائماً در حال تغییر هستند و از طرفی ایجاد پیوندهای با کیفیت را برای صاحبان سایت‌ها و وبلاگ نویسان دشوارتر از گذشته خواهد کرد.


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند